Jdi na obsah Jdi na menu

XIV. Pojizerská výstava

Mladá Boleslav 2013

 

dsc_1895.jpg

 -Výborná 1, Vítěz skupiny, Krajský vítěz, Vítěz Mladé Boleslavi a 3.místo v III. skupině FCI

 

 Dne 27.4.2013 se v Mladé Boleslavi konala již tradiční Pojizerská výstava, i my jsme se letos s Amazonkou zúčastnili.

Byli jsme zapsáni do otevřené třídy a já doufala, že Amynka konečně dostane hodnocení Výborná. Rozhodčí v našem kruhu byla paní Vladimíra Tichá - pokud někdo nezná, je to hlavní poradkyně chovu u různých plemen typu teriér, tudíž i u ISCWT. Právě díky tomu, že je to veliká odbornice, tak jsem byla velice zvědavá na její posudek.

 

Při příchodu do kruhu, byla velice milá a na Amynku se uČekáme na soutěže.smívala. Po oběhnutí kolečka, kontrole zubů a změření jsem si vyslechla názor paní rozhodčí. Pravila, že Amazonka je elegantní fena, výborné hlavy a ucha, výborně neseným ocáskem a srstí odpovídající jejímu věku. Přesně tak nám to napsala i do posudku. Navíc mi ještě řekla, že mám fenu výborně zvládnutou, což mě doopravdy velice potěšilo. Na základě posudku mi sdělila, že Amynka odchází s V1, VT, KV a V MB.

 

 

 

Díky titulu KV jsme postoupili ještě do odpoledních soutěží , kde byla Amynka vybrána do užšího výběru a nakonec se umístila jako 3 nejkrásnější pejsek v III. skupině FCI. To mě doopravdy nadchlo a ze všech těch úspěchů jsem byla nadšená a na Amynku ještě více hrdá. I když to, že je nádherná, jsem věděla už dávno.  

3m3s.png

 

kv.jpg

 

Výstavy sice nejsou naše priorita, ale moc se mi líbí, když Amy vleze do výstavního kruhu a začne se naparovat. Jako by věděla, že právě v tu chvíli se má ukázat v tom nejlepším světle. Nahodí ocásek a elegantním klusem přeběhne kolečko a před rozhodčí si stoupne do krásného výstavního postoje, který se jí tak pěkně nepovede ani doma když to nacvičujeme.

Já jí prostě zbožňuju, je skvělá!