Jdi na obsah Jdi na menu

DOG SHOW RYCHETY 2014

 

1.jpg

 

 Dne 22.3.2014 jsme vyrazili do Prahy na neofiko výstavu a různé mini soutěže. Jelikož šel výtěžek na pejsky v útulku, tak jsme tam nemohli chybět. Tyhle akce miluju.

Jako vždy, jsem na přejímku dorazila pěkně včas a šla si zabrat místo u kruhu. Kruhy byly 2 a jeden byl pro voříšky a druhý pro plemena. Bohužel nebyli poznačené jaký je který, tak jsem si vybrala druhý kruh a tam holkám postavila boudičky. Chtěla jsem si spíše sednout ke kruhu k plemenům, ale samozřejmě jsem byla u kruhu s voříšky. No nevadilo, stejně jsem vystavovala jak voříška Elinku, tak i plemeno  - Amynku.  

 

 amu.jpg

 

Jako první šla na řadu Elinka, v kategorii voříšků do 45cm.  Nebylo to nijak rozdělené podle věku, tak v této kategorii bylo tuším 40 jedinců.  Škoda, že to trochu nerozdělili, přeci jen na výstavu chodím často s Amynkou, ale Elinka se na výstavu jen tak nepodívá. No, Elinka byla moc šikovná, měla jsem pro ní černé výstavní vodítko a krásně chodila. Roztomile ťapkala a nádherně a vesele se předváděla. I postoj na piškot byl krásný.  Však jsme to také trénovali.  Paní rozhodčí se moc líbila a předvádění nám chválila, také se jí líbila srst, zoubky a Elinčina povaha. I přesto jsme do užšího výběru nepostoupili.  I tak, jsem na Elinku nesmírně hrdá. 

 

elca2.jpg

 

 

 

 

 

elca.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Další na řadu šla Amynka a s ní jsem si to jako vždy užila.  Plemena nastupovala podle FCI skupin a ještě byli rozděleny do 3 skupin - štěňata, dospěláci a veteráni. Amynka nastoupila v dospělácích a jako vždy její předvedení nemělo chybu.  Jako by se pro výstavy narodila. Miluji ten pocit, kdy vleze do kruhu a začne její chvilka, kdy chce všem ukázat, jak je krásná...  Paní rozhodčí vybírala a vybírala a nakonec Amazonku vybrala do užšího výběru. Líbilo se jí předvedení, ale řekla mi, že si myslí, že by Amynka mohla trochu zhubnout... Trochu mě její výtka urazila a myslím si, že pokud by i na Amynku sáhla a zjistila, že doopravdy to vše dělají chlupy, byla by mile překvapena.   Řekla jsem rozhodčí k tomu své a více jsem neřešila. Nakonec nastupovali psíci z užších výběrů ze všech 3 kategorií a Amynka se umístila na krásném 3. místě.  

 

 

amca.jpg

 

 

a1.jpg 

 

 a2.jpg

 

Dále jsme se zúčastnili mini soutěží - agility, poslušnost a (ne)sněz to.  V agility byl velmi zvláštní slalom, jako pro začátečníky, mezery mezi slalomovými tyčkami byl asi metr.  Takže Amy naběhla do slalomu a mezery jí velmi překvapili, ostatně mě také.  Elča běžela pěkně a u poslední překážky zahla a šla si čuchat k plotu... škoda.  Další byla poslušnost, celkem lehká - chůze, polohy u nohy, odložení a přivolání. Amynka byla šikovná a měla plný počet bodů.  Elinka měla pěknou chůzy, super polohy u nohy a krásné odložení. Přivolání už tak hezké nebylo. Po vypuštění z vodítka vzala čáru a běžela na kraj pozemku. Proč? Protože byl plot obehnán slabým drátkem a Elinka si myslela, že se pouští coursing. Běžela podél drátku a hledala střapeček. Závislák.  Elču sem odchytla a raději odešla.  Na další soutěž jsem vzala už pouze Amynku a to na soutěž (ne)sněz to. Cílem bylo, aby pes přeběhnul rovinku k páníčkovi a cestou nesežral žádné piškoty. To Amynka zvládla na jedničku.  Následovalo chytání piškotů, tam Amynka pohořela.   A poslední úkol byl nalezení párku pod kalíškem. Amy kalíšek našla a šťouchla do něj a koukla na mě. To nám neuznali. Tak nevím co měla tedy dělat, shodit to? 

 

971777_10201657225657192_1616934290_n.jpg

      (Amynka u přivolání - sice nic nevidí, ale je šťastná) 

 

Po soutěžích jsme pozorovali psíky v kruhu a čekali. Tak trochu jsme protrpěli juniorhandling, který byl doopravdy velmi nešťastný.  Děti vůbec nevěděli co dělat a jen tam tak pobíhaly nebo se vztekaly, že je jejich o 20kg těžší psík někam táhne.  No, fandila jsem jedné malé holčičce, na které bohužel jediné bylo vidět že ví, co dělat. Byla krásně obléklá a svého naháčka krásně předvedla.  Poté byla soutěž o nejhezčí psí pár a konečně jsme se dočkali a byla před námi naše poslední disciplína - Podobnost pána a psa.  Na to jsme se s Elčou dlooouho připravovali. Elinka měla malé černé kalhoty, bílou košili s kšandičkami a motýlkem na krku. A já? No úplně to samé. Bylo to vtipné a roztomilé. V kruhu bylo masek hodně a my jsme se s Elčou nedostali ani do užšího výběru, ale nevadí. 

 

 

img_1462.jpg

 

img_2771.jpg

img_28366.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nakonec ještě vyhlásili výsledky mini soutěží a Amazonka se v poslušnosti umístila na 4.místě! Ze všech těch psů, úžasný výsledek. I když nevím, jak se rozhodovalo o prvních místech, když jsme všichni měli plný počet bodů.  Nevadí, i tak to bylo pěkné.

 

 

posl.jpg

14.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jsem na obě holky hrdá.  Celý den jsme si i s mojí mamkou a sestrou Klárkou a jejím pejskem Jackinkem  užili a navíc to bylo vše pro dobrou věc. Paráda.  

 

a-e.jpg