Jdi na obsah Jdi na menu

 

10.Hlubocká výstava psů

 

amazonka.jpg

 

Dne 17.5.2014 proběhla v Křivonosce 10.Hlubocká výstava psů. S partou super dam, v podání Denisky Ojo Omorodion, Lenky Doubkové, Dagmar Peluňkové a mé maličkosti jsme vyrazily na super výlet. 

 

Vyjíždily jsme brzy ráno a čekala nás dlouhá cesta, která následovala přes Prahu, směr České Budějovice. Naše řidička Dáša však měla cestu nastudovanou, tak věděla kam jet.  Sice nás chvilkama mátla různá nešťastně volená dopravní označení, ale na místo jsme dorazily. I když hláška naší řidičky: ,,A rovně je kudy?!"  Vejde do dějin!!! 

 

Jako první se na místě určení naskytl problém s parkováním, které bylo velmi špatně zorganizované, tudíž vedlo pravidlo, kde necháš auto, tam ho snad také najdeš... 

 

Jako další bylo naprosto strašné zjištění jak areál vypadá. Díky vydatným dešťům se nedalo mluvit o travnatém plácku, ale o bahništi. A kruhy? Asi tak ,,metr krát metr".  Amazonku jsem přemístila ke kruhu a uklidila do kenelky. Ale tedy, udržet jí čistou a suchou, to byl nadlidský výkon.

 

Než Amynka přišla na řadu, byla jsem se porozhlédnout. Byly zde 4 kruhy. V prvním byl rozhodči Tibor Havelka, v druhém - v našem kruhu, byl rozhodčí MVDr. František Šimek, ve třetím byl Krinke Milan a ve čtvrtém nikdo jiný než Karel Hořák.  

 

deniska.jpg

(Deniska a Kaliope Enel Fenomen)

 

Na výstavu, jak je mým zvykem, jsem přijela slušně oblečena, tedy - společenské kalhoty a tričko a krásný černý krajkovaný svetýrek. Ještě jsem si sebou vzala své balerínky na přezutí. Samozřejmě nikdo z toho nic neviděl, pač byla taková zima, že jsem ve finále nastoupila do kruhu v zabahněných kozačkách a kalhotech a celá zahalená v zimní bundě.

 Co jsem tak sledovala, tak jsem usoudila, že posuzování pana Šimka bylo celkem přísné, avšak velmi dobré. S mnoha věcma jsem s ním naprosto souhlasila. I přesto všechno jsem se jako vždy těšila až půjdu s Amynkou k němu do kruhu.

 

10156000_4077747999242_222592258831126657_n.jpg

(jeden z našich zmrzlých účastníků - Lenky psík Alphaville Xalucha)

 

Když se ta chvíle blížila, již načesaná a natěšená Amynka se mnou čekala u vstupu do kruhu. Poté si nás zavolali a Amynka nahodila ocásek, narovnala ouška a šla si to užít.  Jako vždy jsem byla s Amynčinou prezencí naprosto spokojena a rozhodčímu se velmi líbila. Vyprávěl mi o tom, jaké je to tu teď v Česku s wheatny a poté nadiktoval naprosto nádherný posudek. 

 

Jediné co rozhodčí vytknul a s čím také souhlasím bylo, že mám nechat Amynce ještě trošičku narůst spodek - záclonku.  Poděkoval mi za předvedení a udělil nám V1, VT a KV. 

 

 Díky Krajskému vítězi Amazonka postoupila do odpoledních soutěží, kde se posléze umístila ve III. FCI skupině na 1.místě!!! a nastoupila do soutěže o absolutního vítěze výstavy - tam postoupila do užšího výběru, ale nevyhrála. Po ukončení si mě stopl rozhodčí, který vybíral absolutního vítěze a řekl mi důvod, proč to neudělil nám.  Jelikož už silně pršelo, Amynčina srst byla mokrá a tlapky už z kruhu zablácené.  Kazilo to celkový dojem a všichni velcí psíci tím pádem byli ochuzeni, pač absolutního vítěze vyhrál malý psík, kterého panička přenášela a tím si udžel svoji ,,bělost". 

 

 

placka.jpg

 

Ale nevadí, pro nás to byl i tak naprosto úžasný úspěch a jsem ráda, že jsem ho mohla prožít s tak úžasnýma lidma jako byla právě Deniska, Lenka a Dáša. Moc vám holky děkuji, jak za podporu, tak i za opětovnou úžasnou cestu domů!  

 

Už se těším na další výlet!