Jdi na obsah Jdi na menu

PesFest 2013

Dne 23.6. se v Praze v parku Družby, konal PesFest, aneb veliká akce pro psíky a lidi.

V programu celého psího festivalu bylo nespočet různých věcí k vidění, od ukázek asistenčních psů, psů z útulku, výcviku psů, atd. Také malé psí soutěže jako chytání piškotů, aportování buřtu a shazování kelímků ocáskem. Ale hlavní bylo, že se v rámci festivalu konali i neoficiální agility závody.

Tentokrát jsem vzala s sebou na závody i malou Elinku a byla to pro ní veliká premiéra, pač poprvé běžela na neznámém místě a byla dosti překvapena, ale byla šikovná a statečná.  Běžela v kat. XS a umístila se na 1.místě v Agility A0, na 1.místě v Jumpingu A0 a v součtu se taktéž umístila na 1.místě a tak jí byl dán i neoficiální titul Pes PesFestu.

N druhé straně tu byla Amazonka a dovolím si říct, že ona běží poslední dobou doopravdy vždy na umístění a proto i zde nezklamala. Běhala v kat. M a v prvním běhu tedy v Agility A0 se umístila na 1.místě. Doběhla v čase 13.26s (stand. čas 40s) a jednou chybou (přeskočení zóny). V druhém běhu, tedy v Jumpingu A0 se také umístila na 1.místě v čase 16.99s (stand. čas 35s) a bez chyb či odmítnutí.  V součtu se umístila také na 1.místě a byl jí udělen neof. titul Pes PesFestu. Na konci byl ještě vyhlášen nejlepší pes a nejlepší fena otevřených běhů. K mému velikému překvapení byla vyhlášená za fenky moje Amazonka. Tak si ještě odvezla titul Vítěz PesFestu 2013.